Biznesowy laptopy Dell

Posted on

Laptopy Dell są jednymi z najpopularniejszych na rynku. Marka Dell powstała w Teksasie w Stanach Zjednoczonych funkcjonuje na rynku od końcówki 1984 roku – a przez ten czas zdobyła rzesze fanów pośród użytkowników prywatnych i biznesowych. Jednak każda z serii oferowanych przez Dell laptopów różni się pod istotnymi względami – dlatego warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją urządzeń przed ich zakupem. Poniższy artykuł przedstawia informacje, dotyczące modeli biznesowych laptopów Dell takich jak laptopy z serii: Vostro, Latitude oraz XPS.

Dell Vostro – kompromis między niską ceną i wydajnością

Marka Dell powstała w Teksasie w Stanach Zjednoczonych funkcjonuje na rynku od końcówki 1984 roku - a przez ten czas zdobyła rzesze fanów pośród użytkowników prywatnych i biznesowych

Laptopy z serii Vostro operują na starszej generacji procesorów – w zależności od preferencji możliwe jest zakupienie modeli, które posiadają w środku procesory firmy RYZEN bądź Intel. Przekątna ekranu waha się w zależności od modelu w zakresie 13,3-16 cali – wyświetlacz o mniejszej przekątnej całowicie wystarczy pracownikom firm, którzy skupiają się głównie na uzupełnianiu i przesyłaniu dokumentacji, jeżeli jednak jesteś szkoleniowcem bądź zajmujesz się rekrutacją bardziej korzystną opcją będzie laptop o większym wyświetlaczu, jak np.: Dell Vostro 5620 16. W serii Vostro znajdziesz laptopy zawierające różne warianty wielkości pamięci RAM – od 8 do 32GB – więc w zależności od wykonywanej od Ciebie pracy i zapotrzebowania na pamięć operacyjną możesz wybrać laptopa idealnie pod siebie. Wszystkie laptopy funkcjonują na systemach Windows, a pojemność ich dysków mieści się w zakresie 128BG-1TB. Dla osób ceniących sobie szybką pracę komputera Dell wyszedł z propozycją laptopów zawierających 2 dyski – HDD oraz SSD. Laptopy dostępne są w szerokiej gamie kolorów. Udogodnieniem jest posiadanie przez część z nich dotykowego ekranu.

Ten laptop Dell jest dobrym wyborem dla mniejszych firm o średnich wymaganiach, którym zależy na wydajności urządzenia, jego bezawaryjności oraz stosunkowo niskiej cenie.

Latitude – flagowy model biznesowy marki Dell

Dell Latitude to seria laptopów, która jest najbardziej rozpoznawalna. Charakteryzuje je wysoka wydajność oraz przyjemny design. Najbardziej popularnymi modelami laptopów z tej serii są modele: 15.6″ Latitude 3520, 14″ Latitude 5420, 15.6″ Latitude 5520, 15.6″ Latitude 9520, 15.6″ Latitude 7520 i 14″ Latitude 7420. Latitude operują wyłącznie na procesorach marki Intel – od i3 przez Pentium do i7. Możliwy jest szerszy wybór przekątnej ekranu niż w przypadku Vostro – waha się ona w zakresie od 11,6 do 17,3 cali. Również ta seria operuje wyłącznie na najnowszych systemach Windows (10 EDU, 10 Pro, 11 Pro. W zależności od modelu w laptopie znajduje się karta graficzna marki AMD bądź Intel. Tak samo jak w przypadku Vostro – model Latitude można zakupić w wariancie posiadającym dwa dyski. Pojemność ich dysków (w przypadku posiadania 1) mieści się w zakresie 128BG-1TB.

Laptopy Latitude cechują się większą wydajnością niż te z serii Vostro – jednak wraz z tym idzie wyższy koszt nabycia sprzętu.

Dell XPS – wysoka jakość obrazu i dźwięku

Laptopy Dell z serii XPS są zachwalane za swoją mobilność oraz doskonałą jakość obrazu i dźwięku. W zależności od wybranego modelu w środku znajdziesz kartę graficzną:AMD, Intel bądź NVIDIA GeForce. Pamięć RAM oscyluje w granicach od 8 do 64GB. Modele z serii XPS charakteryzują się dużą pojemnością dysku, która leży w zakresie od 256GB do 2TB (w przypadku modeli z pojedynczym dyskiem). Możliwe jest zakupienie modeli, zawierających w sobie 2 dyski: HDD oraz SSD.Dodatkowym udogodnieniem jest występowanie dotykowego ekranu w części modeli. Przekątna ekranu waha się w granicach 13,3-17 cali. W Dell XPS znajdziesz procesory Intel Core od i5 do i9.

Laptop Dell XPS jest doskonałym wyborem dla firm zajmujących się obróbką grafiki i dźwięku – zapewniają niesamowite doznania estetyczne, jednak ze względu na nowsze procesory i modele karty graficznej niż we wcześniej opisanych modelach charakteryzują się również wyższą ceną.

Dell Latitude to seria laptopów, która jest najbardziej rozpoznawalna