Notebook Dell – specyfika biznesowych narzędzi dla pracujących

Posted on

Laptopy nie służą tylko i wyłącznie rozrywce. Często wykorzystywane są do pracy. Amerykański producent komputerów i notebooków, firma Dell występuje z propozycją dla świata biznesu. To tak zwane notebooki z serii biznesowych. Składają się na nie serię Vostro, Latitude i XPS. Czym charakteryzują się wszystkie wymienione laptopy, jakie są ich parametry techniczne i komu tak w zasadzie są one dedykowane? O tym wszystkim przeczytać można w niniejszym artykule.

Vostro, Latitude, XPS – wspólny mianownik

Propozycja biznesowa sprzętu dla pracowników biurowych i profesjonalistów w pewnych branżach opiera się na trzech seriach. Niezależnie od tego, której serii jest notebook Dell, cechuje się on elegancją i minimalizmem. Stonowane kolory i lekkość konstrukcji sprawiają już bardzo dobre, pierwsze wrażenie na odbiorcy. Kolejną kwestią jest jakość podzespołów. Każda z wymienionych serii ma wbudowane solidne podzespoły pozwalające na wydajną pracę bez zacinania się i problemów z płynnością systemu. Nawet i najtańszy wariant notebooka biznesowego Dell jest w stanie zagwarantować użytkownikowi komponenty spotykane w komercyjnych laptopach.

Laptopy nie służą tylko i wyłącznie rozrywce. Często wykorzystywane są do pracy. Amerykański producent komputerów i notebooków, firma Dell występuje z propozycją dla świata biznesu.

Wspólną cechą jest ich wykorzystanie. Wszystkie one służą celom roboczym. Zadedykować je można pracownikom biurowym, programistom, architektom, grafikom komputerowym, fotografom, muzykom, filmowcom i menadżerom. Dodatkową zaletą każdego z wymienionych jest wysoka jakość wykonania i długo działająca bateria. Przy części notebooków biznesowych Dell istnieje możliwość rozbudowy. Wspólnym mianownikiem każdej z serii jest długość trwania gwarancji. Każdy pracownik korzystający z tych urządzeń ma 36-miesięczny okres gwarancyjny z możliwością przedłużenia tego czasu do pięciu lat.

Serie biznesowe laptopów Dell

Pracownicy poszczególnych branż potrzebują odpowiadającego ich potrzebom sprzętu. Notebook Dell dzieli się na trzy podstawowe serie, które warto omówić pod kątem użyteczności i specyfikacji.

Notebook Dell Vostro. Polecany jest jednoosobowym przedsiębiorstwom i małemu biznesowi. Jest odpowiedni do zadań o niewysokim stopniu skomplikowania, takich jak operowanie na arkuszach kalkulacyjnych czy sporządzanie raportów. Mocniejsze wersje tej serii sprawdzają się również w obsłudze programów multimedialnych. Co można powiedzieć o parametrach notebooków tej serii? Dysponują procesorem Intel Core dziesiątej i jedenastej generacji, co wpływa na błyskawicznie odświeżanie stron. Ich wnętrze skrywa również kartę graficzną klasy nVidia oraz 2 TB pamięci masowej. Mają również wgrany system operacyjny Windows 11 Pro.

Notebook Dell Latitude. To już nieco silniejsze notebooki zalecane pracownikom korporacji i większych przedsiębiorstw. Są szybkie, niezwykle wydajne i mają całe spektrum zabezpieczeń, takich jak czytniki linii papilarnych i zaawansowaną opcję szyfrowania danych. Dysponują procesorem klasy Intel Core jedenastej generacji, do 64 GB pamięci RAM, pojemnym dyskiem SSD. Mają również złącze Thunderbolt 3. Niektóre podserię modeli Latitude mogą być rozbudowywane przez użytkownika.

Notebook Dell XPS. Są to jedne z mocarniejszych propozycji na rynku. Często są narzędziem pracy w zawodach związanych z szeroko rozumianą kreatywnością i multimediami. Architekci, projektanci grafik i logotypów, fotograficy cyfrowi i montażyści chętnie korzystają z tego rozwiązania. Cechuje się niebanalną, a wytrzymałą konstrukcją, do której produkcji wykorzystuje się m.in. aluminium. Mają rozmaite rozwiązania multimedialne, takie jak wysoka jakość obrazu i dźwięku. W kontekście podzespołów trzeba nadmienić, że produkty tej serii mają imponujące. Zacząć można od procesora klasy Intel Core najnowszej, jedenastej generacji. Potem rzucić wypada okiem na kartę graficzną, która w wypadku tej serii laptopów jest nadzwyczaj ważna. Notebook Dell XPS ma zaimplementowaną kartę nVidia GeForce GTX 1650 Ti (https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/graphics-cards/16-series/). Szczyci się również dyskiem SSD o pojemności do 2 TB.

Analiza parametrów tych serii każe mniemać, iż stanowią kuszącą ofertę dla wielu firm, które stawiają na efektywność pracy i komfort swoich pracowników.