Komputery AiO – idealne dla firm

Posted on

W każdej firmie znajduje się chociaż jeden komputer. Są też takie gdzie potrzeba ich więcej. Ważnym jest, żeby odpowiednio wykorzystać przestrzeń nie wprowadzając tym samym pracowników w ścisk. Powinno się wybrać taki sprzęt, który sprosta zadaniom ale nie będzie zajmował dużo miejsca. Idealnym rozwiązaniem będą tu komputery AiO (https://itnes.pl/komputery-aio/).

Co to komputer AiO?

AiO oznacza All-In-One. Są to urządzenia, które różnią się od zwykłych komputerów stacjonarnych brakiem zewnętrznej jednostki. Wszystkie ważne elementy znajdują się w części monitora. Pozwala to zaoszczędzić wiele miejsca na stanowisku pracy. Jest to odbiegający od klasycznej budowy komputera stacjonarnego sprzęt. Jest też dużo estetyczniejszy w wyglądzie.

Czemu warto wybrać AiO?

Klasyczne komputery stacjonarne są podłączane kilkoma kablami natomiast AiO ogranicza ich ilość do minimum. Poplątane i niechlujnie ciągnące się po biurku i pod nim kable nie prezentują się dobrze i łatwo przypadkiem jakiś odłączyć. Może to poskutkować wyłączeniem komputera i utratą tego nad czym pracowaliśmy. Komputery AiO redukują ilość kabli do jak najmniejszej dzięki czemu można pracować bez obaw i w dużo schludniej wyglądającym miejscu. Komputer All-In-One prezentuje się estetycznie co sprawia, że nasze stanowisko pracy będzie wyglądało lepiej. Zyskamy więcej miejsca na i przy stanowisku pracy dzięki wybraniu All-In-One. Komputery stacjonarne klasyczne są też dużo głośniejsze od AiO. W pracy przy komputerze potrzeba skupienia i rozpraszające dźwięki nie ułatwiają tego zadania.

Komputer AiO czy notebook?


Często firmy decydują się na notebooki, które jednak nie sprawdzają się tak dobrze do pracy stacjonarnej jak AiO. Notebooki mają dużo mniejszy wyświetlacz (do ~18″) niż komputery All-In-One (do 28″). Oprócz tego przenośne notebooki nie są tak wydajne jak komputery stacjonarne AiO. Notebook sprawdza się dużo lepiej do pracy w trasie ale w momencie gdy pracujemy w jednym miejscu lepiej będzie wybrać komputer stacjonarny.

Czy komputery AiO są dobre?

Komputery AiO mimo, że nie posiadają zewnętrznej jednostki nie odstają wydajnością od klasycznych komputerów stacjonarnych.

Często mają równie dobre karty graficzne i procesory oraz zdecydowanie wystarczającą ilość pamięci RAM. Potencjał komputera AiO w zupełności wystarczy do pracy na nim. Kiedyś były one dużo słabsze od klasycznych komputerów stacjonarnych, ale teraz można je śmiało porównywać. Różnią się jednak lepszym designem i ilością zajmowanego miejsca na stanowisku.