Komputery All-in-One zaprojektowane dla firm

Posted on

Nowoczesny trend w technologii skłania producentów sprzętu komputerowego do projektowania urządzeń bardziej kompaktowych względem ich poprzedników, jednak o równej mocy obliczeniowej.

Dodatkowo, jest to tendencja do skupiania wszystkich potrzebnych do działania elementów w jednym miejscu. Efektem tego procesu są komputery all-in-one dostępne na rynku sprzedaży sprzętu komputerowego.

Dla jakich klientów produkowane są komputery AiO?

Komputery AiO zostały zaprojektowane z myślą o klientach biznesowych. Sprzęt ten ma możliwości rozbudowy podzespołów i ich wymiany. Jest to ogromna zaleta, ponieważ użytkownicy, którzy będą potrzebowali silniejszego procesora lub karty graficznej, spokojnie będą mogli odnaleźć model spełniający ich oczekiwania. Swoje zastosowanie komputery AiO znajdą wszędzie tam, gdzie ich stacjonarni poprzednicy. Elastyczność, jakość oraz estetyka wykonania powoduje, że komputery all-in-one trafią do szerokiego grona odbiorców.

Komputery komputery all-in-one są świetnym rozwiązaniem do wyposażenia wnętrz biurowych, firmowych lub miejsc obsługi klienta

Parametry użytkowe sprzętu komputerowego AiO.

Komputery AiO nie różnią się współcześnie od swoich poprzedników, stacjonarnych komputerów desktopowych. Sprzęt ten jest pewnym kompromisem pomiędzy laptopami a komputerami stacjonarnymi.

Podstawowe modele, dostępne w sprzedaży, wyposażone są w standardowe rozwiązania technologiczne, takie jak:

  1. standardowe porty i złącza
  2. 4GB lub 8GB pamięci RAM
  3. dysk o dużej pojemności
  4. rozdzielczość monitora FullHD
  5. Wi – Fi oraz Bluetooth

Budowa komputera all-in-one

Sprzęt składa się z monitora, który jest jednocześnie jednostką centralną. Z tyłu monitora, za matrycą, producenci umieścili procesor, płytę główną, kartę graficzną oraz pamięć RAM. Znajdują się tam wszystkie niezbędne podzespoły.

W zestawie sprzętowym nie zawarto myszki ani klawiatury. Nie stanowi to problemu, ponieważ istnieje możliwość rozbudowania zestawu o dostępne urządzenia peryferyjne i połączenia ich z komputerem, za pomocą dostępnych portów i złączy lub innych dostępnych technologii.

Komputery komputery all-in-one są świetnym rozwiązaniem do wyposażenia wnętrz biurowych, firmowych lub miejsc obsługi klienta. Brak zbędnego okablowania, cicha praca urządzenia, przy tym jego energooszczędność powoduje, że zaspokoi on najbardziej wymagających klientów. Dodatkową zaletą sprzętu jest możliwość lokowania go w różnych, nietypowych miejscach, na przykład na ścianie. Może on wówczas służyć do prowadzenia spotkań i szkoleń.