iPad 9 – tablet od Apple

Posted on

Apple to firma, która każdego roku zbiera coraz więcej klientów oraz utrzymuje przy sobie tych obecnych – nie bez powodu, ponieważ ich produkty potrafią pozytywnie zaskoczyć specyfikacją. Kolejnym takim urządzeniem są tablety Apple iPad 9 (2021) – ITnes.

IPAD 9 – SPECYFIKACJA

Jak wiadomo, Apple zawsze dba o prywatność użytkowników – pokazują to liczne zabezpieczenia stosowane w ich urządzeniach, które u konkurencji nie są tworzone z taką dbałością. iPad 9 jest dedykowany dla uczniów, studentów oraz osób, które nie potrzebują potężnych elektronicznych urządzeń. Jeśli chodzi o wyświetlacz, jego przekątna wynosi 10,2 cala, a rozdzielczość 2160×1620 pikseli. Jasność maksymalna to 500 nitów. Apple w swoim urządzeniu zastosował również procesor A13 Bionic, który według wielu osób jest wystarczający dla tego tabletu. Nowością jest też wersja z 256 GB pamięci, co daje nam więcej miejsca niż w poprzednikach. Przednia kamera również została ulepszona (do 12 MP).

CZY IPAD 9 JEST W STANIE ZASTĄPIĆ LAPTOPA?

W odróżnieniu od PC czy laptopa iPad jest po prostu poręczniejszy. Jest on o wiele lepszym rozwiązaniem, jeśli planuje się szybko sprawdzić jakieś informacje czy obejrzeć wideo, a także wykonać zdjęcia. iPad 9 jest również urządzenie doskonałym do notatek, podstawowej pracy (np. w Excelu) czy po prostu rysowania (więcej).

ZALETY NOWEGO IPADA

Do zalet iPada 9 można zaliczyć:

  • atrakcyjną cenę – w odróżnieniu od innych urządzeń Apple, można powiedzieć, że iPad jest naprawdę tani
  • wytrzymałą baterię
  • wydajny procesor
  • system operacyjny iPadOS 15
  • rozmiar – iPad 9 pomimo tego, że jest tabletem, jest naprawdę poręczny
  • możliwość użycia rysika.

Podsumowując: iPad 9 jest urządzeniem wartym uwagi – cena nie jest wygórowana, a specyfikacja naprawdę dobra. Ponadto Apple od wielu lat dba o prywatność i bezpieczeństwo swoich użytkowników i stosuje w urządzeniach zabezpieczenia, które ciężko złamać – jest to ważny aspekt podczas pracy. Nie zastąpi on komputerów, lecz jest mobilną alternatywą, która sobie całkiem dobrze radzi w środowisku technologii.