Tablet Apple 9 gen. 64GB Wi-Fi

Posted on

Wraz z wprowadzeniem nowych iPhone’ów firma Apple zdecydowała się również zaktualizować iPada. Przede wszystkim wszystkich zainteresował iPad mini, który otrzymał design w stylu iPada Pro i wiele ulepszeń, a najbardziej przystępny model z linii – iPad dziewiątej generacji – znalazł się na peryferiach uwagi. Jednak to urządzenie klasy podstawowej (oczywiście podstawowe według standardów Apple) jest najbardziej poszukiwane, więc postanowiliśmy przyjrzeć mu się bliżej.

Recenzja tabletu Apple iPad 9. generacji (2021)

Opakowanie nowego iPada jest tradycyjne dla tabletów Apple i praktycznie nie różni się od opakowań tabletów poprzednich generacji. Urządzenie jest przedstawione z profilu na białym pudełku.

Sam iPad znów jest standardem: ulotki, ładowarka, kabel Lightning, naklejki i klucz do wyjmowania uchwytu karty SIM. Ale ładowarka ma zwiększoną moc: 20 W. Natomiast kilka lat temu iPady były wyposażone w 10-watowe ładowarki.

Specyfikacje Apple iPad 9. generacji (2021)

  • SoC Apple A13 Bionic (2 rdzenie 2,65 GHz + 4 energooszczędne rdzenie);
  • Chip silnika neuronowego;
  • RAM 3 GB;
  • Pamięć flash 64/256 GB;
  • Brak obsługi kart pamięci;
  • System operacyjny iPadOS 15;
  • Wyświetlacz dotykowy IPS, 10.2″, 2160 × 1620 (264 ppi), pojemnościowy, wielodotykowy;
  • Kamery: przód (12 megapikseli, wideo 1080p przez FaceTime) i tylny (8 megapikseli, nagrywanie wideo 1080p 30 fps);
  • Wi-Fi 802.11b/g/n/ac (2,4 i 5 GHz, obsługa MIMO).

Dla jasności porównajmy cechy nowości z iPadem poprzedniej generacji, a także z przedstawicielami innych „dużych” linii tabletów Apple: iPad Air i iPad Pro 11″. Generalnie Apple jest wierny sobie: opakowanie urządzeń i ich opakowanie to najbardziej stabilny element.

Projekt Apple iPad 9 (2021)


Jednak nie ma również żadnych zmian w projekcie wizualnym. Etui na tablety Apple iPad 9 (2021) ze strony itnes.pl jest identyczne z poprzednią generacją, wymiary pokrywają się z poprzednikiem co do milimetra.

Mamy tu całkowicie metalowy, aluminiowy korpus, przycisk „home” ze skanerem linii papilarnych (klasyczny, okrągły, pod ekranem), przednią i tylną kamerę oraz dwa przyciski głośności na prawej krawędzi. Jest nawet gniazdo 3,5 mm do podłączenia przewodowego zestawu słuchawkowego – również rzadkość w dzisiejszych czasach.