iPad 9 i jego szerokie usprawnienia względem poprzednika

Posted on

Zupełnie nowy tablet

Nowe tablety Apple iPad 9 (2021) podobnie jak poprzedniki mają ekran o przekątnej 10,2 cala. Jednak teraz wspiera on technologię o nazwie True Tone. Technologia ta dostosowuje automatycznie barwową temperaturę do aktualnych oświetleniowych warunków. Sercem nowego iPada jest układ – Apple A13 Bionic, znany między innymi z iPhone’ów 11. Jest on o dwadzieścia procent wydajniejszy niż A12 z iPada 8. generacji. Dzięki temu wszystkie zadania mają być wykonane szybciej odczuwalnie.

Nowy czip także oznacza nowy procesor obrazu. Główny aparat, chociaż niezmieniony ma robić dzięki temu zdjęcia lepszej jakości. Szczególnie w nieco trudniejszych oświetleniowych warunkach. Bardzo ważną nowością jest nowy, 12-megapikselowy aparat przedni z ultraszerokokątnym obiektywem. Jest on wykorzystywany przez funkcję o nazwie Centrum uwagi, która to podczas prowadzenia rozmów przycina obraz, podążając za osobami, które znajdują się w kadrze.

Podobnie jak iPad 8, dziewiątka współpracuje z rysikiem Apple Pencil, jak i także z klawiaturami zewnętrznymi. Po wyjęciu z pudełka tablet będzie działać oczywiście pod kontrolą systemu najnowszego iPadOS 15. Ilość pamięci dwukrotnie wzrosła, dzięki czemu model najtańszy startuje z poziomu 64 GB. Poprzedni iPad zadebiutował zadebiutował w roku 2019, a więc rzeczywiście firma Apple miała sporo czasu na poprawę. Czas ten został wykorzystany w stu procentach.

Po raz pierwszy w historii, Apple zwiększył długość przekątnej ekranu z 7,9 do 8,3 cala. Jeśli chodzi o obramowanie, to uległo ono zmniejszeniu. Dzięki temu tablet zachowuje wymiary kompaktowe. Z ramki dookoła ekranu zniknął na dobre przycisk Home. Czytnik linii papilarnych jest teraz zintegrowany z klawiszem zasilania na krawędzi górnej obudowy. Tablet także dostał nowe głośniki stereo do słuchania w poziomym układzie oraz aparat ultraszerokotątny z trybem Centrum Uwagi. Aparat, który ma dwanaście megapikseli tylny posiada autofokus oraz inteligentny algorytm HDR 3, który poprawia znacznie jakość zdjęć.