Komputery AiO Apple iMac 24 2021 – słów kilka o nowym produkcie Apple

Posted on

Komputery AiO Apple iMac 24 2021 są dość popularne wśród swoich polskich użytkowników. Na ich korzyść przemawia efektowna konfiguracja, duże możliwości, a także… zupełnie nowe spojrzenie na to, czym tak naprawdę powinien być komputer osobisty. Czas przedstawić wszystkim model iMac, który – co ciekawe – powstał w roku 2021.

Czip, procesor, serce komputera

Idąc slangiem Apple, komputery AiO Apple iMac 24 2021 posiadają czip, który pełni praktycznie tę samą rolę co klasyczny procesor. W przypadku tego urządzenia mowa jest o jednoukładowym (SoC) systemie Apple M1, który składa się z wielu przeznaczonych do różnych zadań rdzeni. Można tu znaleźć m.in. 8 rdzeniowe CPU, które składa się z 4 rdzeni o przeznaczeniu energooszczędnym i z 4 rdzeni, których celem jest uzyskanie jak najwyższej wydajności. Oprócz nich w skład urządzenia wchodzi również składające się z 7 rdzeni GPU, które jest odpowiedzialne za przetwarzanie grafiki. Na koniec warto też napomknąć o aż 16 rdzeniowym systemie Neural Engine, który odpowiada za sprawne zarządzanie wszystkimi dostępnymi funkcjami komputera.

Pamięć, czyli mózg komputera iMac

Komputery AiO Apple iMac 24 2021 mogą być wyposażone w bardzo zróżnicowaną ilość pamięci. Co ważne, mowa tu zarówno o pamięci RAM, jak i o przestrzeni dyskowej. Jeśli chodzi o tą pierwszą, to sprzęt ten występuje w zasadzie w dwóch konfiguracjach, to jest z pamięcią wynoszącą 16 lub 32 GB. Mimo dużej różnicy w tych liczbach, obydwie konfiguracje prezentują się bardzo interesująco, gdyż zapewniają maksymalną płynność i to niezależnie od warunków pracy. Mówiąc o pamięci, nie można zapominać o jej „wersji użytkowej”. Tej zaś laptop ma aż nadto. Naturalnie wszystko zależy od wybranej konfiguracji. Komputery AiO Apple iMac 24 2021 są dostępne w wersji ze 256 GB, 512 GB, a także z 1 TB wolnej przestrzeni na dysku SSD.

Komputery AiO Apple iMac 24 2021 są dość popularne wśród swoich polskich użytkowników

Słów kilka o wyświetlaczu

Urządzenie wyróżnia się całkiem sporym (jak na komputer przenośny) wyświetlaczem, którego przekątna to aż 24 cale. Układ ten wyposażony został w specjalny system podświetlenia LED, dzięki któremu kolory odzwierciedlone w nim wyglądają naturalnie i ładnie. Na uwagę zasługuje również bardzo duża rozdzielczość tak dużego wyświetlacza. Aż 4480 x 2520 pikseli całkowicie wystarczy, by móc dojrzeć każdy, nawet najbardziej dyskretny element kompozycji. Duża liczba pikseli to również wyższa jakość obrazu, która – co ważne – jest spotęgowana przez efekt, jaki wnosi technologia Retina. Dzięki niej (a także dzięki kilku innym funkcjom) laptop ten oferuje dostęp do naturalnie wyglądającego i dopracowanego obrazu. Na marginesie warto zauważyć, że dzięki temu sprzęt ten sprawdzi się również jako narzędzie realizacji wielu graficznych projektów.

Kwestie techniczne

Komputery AiO Apple iMac 24 2021 wyróżniają się dość niewielkimi – jak na swoje możliwości – wymiarami. Wynoszą one 46.1 x 54,7 x 14.7 mm (odpowiednio wysokość, szerokość i grubość). Na uwagę zasługuje również relatywnie niewielka masa urządzenia, która wynosi zaledwie 4.46 kg. Owszem, trudno uwierzyć, aby prawie 5 kilogramowy komputer mógł prezentować się zgrabnie, ale trzeba pamiętać, że użytkownik ma tu do czynienia z urządzeniem o rozmiarze aż 24 cali. Jest to zatem sprzęt charakteryzujący się bardzo dużymi rozmiarami, które przewyższają niektóre telewizory! Oznacza to, że komputer ten może być nie tylko funkcjonalną stacją roboczą, ale też dopracowaną platformą roboczą.

Interfejsy przewodowe i bezprzewodowe

Komputery AiO Apple iMac 24 2021 zostały wyposażone w szereg interfejsów, dzięki którym praca z nimi to prawdziwa przyjemność. Standardem jest tu rzecz jasna interfejs WIFI 6, który stabilne i niezawodne połączenie nawet wówczas, gdy komputer znajduje się w zasięgu wielu różnych, interferujących ze sobą sieci. Dodatkowo laptop posiada Bluetooth w wersji 5.0, który ułatwia transmisję plików bez użycia kabla. Jeśli chodzi o gniazda fizyczne, to sprzęt ten wyposażony został m.in. w dwa porty Thunderbolt, a także w gniazda USB.

Trzeba przyznać, że tak zaprojektowany sprzęt będzie idealny dla prac biurowych, korporacyjnych, a także sprawdzi się jako narzędzie do odtwarzania multimediów.