Wady i zalety tabletów od Microsoftu

Posted on

Microsoft to firma, która kojarzy się z produkcją oprogramowania komputerowego. Flagowym programem giganta ze Stanów Zjednoczonych jest system Windows, który doczekał się kilkunastu odsłon. Nie wszyscy wiedzą, że logo Microsoftu znajdziemy również na sprzęcie komputerowym. Ciekawym przykładem obecności Microsoftu w tym segmencie są urządzenia typu 2 w 1. Urządzenia te łączą w sobie zalety tabletu i laptopa. Znane są pod nazwą Microsoft Surface Pro. Obecnie na rynek wchodzi ósma generacja tych tabletów.

Jak wygląda tablet Microsoft Surface Pro 8?

Microsoft to firma, która kojarzy się z produkcją oprogramowania komputerowego

Według zapewnień producenta urządzenia z rodziny Microsoft Surface Pro mają być połączeniem laptopa oraz tabletu. Microsoft Surface Pro zawiera w sobie elastyczność znaną z tabletów przy jednoczesnym zachowaniu podzespołów charakterystycznych dla nowoczesnych laptopów. Microsoft Surface Pro został wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 13 cali z częstotliwością odświeżania do 120 Hz. Korzystanie z ekranu jest łatwiejsze dzięki temu, że w zestawie znajduje się pióro Slimface Pro. Tablety Microsoft (z których specyfikacją zapoznasz się tutaj: https://itnes.pl/tablety/tablety-microsoft/) można wyposażyć w odpinaną klawiaturę Signature. Klawiatura posiada dużą płytę dotykową i schowek na ładowarkę i pióro. Opcjonalnie jest dostępny czytnik linii papilarnych. Jest to urządzenie zaprojektowane z myślą o mobilności.

Co znajdziemy w tablecie Microsoft Surface Pro 8?

Za wydajność urządzenia odpowiadają procesory z rodziny Intel Core 11 generacji. Konfiguracja tabletu umożliwia umieszczenie w nim pamięci RAM do 32 GB oraz dysku o wielkości do 1TB. Urządzenie jest wyposażone w przednią kamerę, która automatycznie dopasowuje się do jakości i poziomu oświetlenia. Za wrażenia dźwiękowe odpowiadają dwa przednie głośniki wyposażone w technologię Dolby Atmos. Tablet posiada wbudowane dwa mikrofony studyjne. Wszystkie wymienione cechy mają zagwarantować wysoki poziom komunikacji prowadzonej za pomocą tabletu. Na pokładzie urządzenia znajdziemy system Windows 11. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z oprogramowania Microsoft 365. System zapewnia również łatwe tworzenie kopii zapasowych dzięki OneDrive.

Urządzenia Microsoft Surface Pro są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych laptopów

Wady i zalety urządzeń od Microsoftu

Urządzenia Microsoft Surface Pro są ciekawą alternatywą dla tradycyjnych laptopów. Ich podstawową zaletą są niewielkie wymiary. Jest to również alternatywa dla innych tabletów, dzięki umieszczeniu wydajnych podzespołów. Bezproblemową pracę w terenie umożliwia wydajna bateria. Według zapewnień producenta naładowanie baterii wystarcza na 16 godzin pracy na urządzeniu. Dużą wadą urządzeń z rodziny Microsoft Surface Pro jest wysoka cena. Zapowiadana cena urządzenia o podstawowych parametrach to około 6000 złotych. W tym budżecie można znaleźć znacznie większe urządzenia o równie ciekawych parametrach.