Rodzina laptopów HP ProBook – jak się prezentuje?

Posted on

Jak obecnie prezentuje się seria laptopów HP ProBook?

Obecnie seria laptopów ProBook od Hewlett Packard znanej też pod popularnym skrótem HP, cieszy się dobrą sprzedażą i przychylnymi opiniami odnośnie jakości wykonania produktu. Seria tych laptopów biznesowych, wyposażonych w najnowsze procesory z rodziny Intela lub AMD, może się pochwalić solidnymi komponentami, które pozwalają na komfortową pracę. Technologia i świat informatyki bez przerwy idą na przód, zatem i laptopy biznesowe muszę nadążać za tym rozwojem techniki. Seria HP ProBook ma dostarczyć swoim użytkownikom, dostęp do najnowszych programów komputerowych, zapewnić komfortową pracę na długim czasie działania baterii. Komfortowa pracy na szybkim urządzeniu przekłada się na większą efektywność pracy, co jest pożądane dla firm. Laptopy biznesowe stały się częstym celem większych przedsiębiorstw, które wypożyczają urządzenie swoim pracownikom. Oczywiście seria tych laptopów nie cieszy się tylko uznaniem wśród przedsiębiorstwa, ale i również pośród klientów, szukających dobrej jakości laptopa. Teraz czas się przyjrzeć dokładniej, co w sobie kryje seria laptopów HP Probook?

Postaramy się wymienić najważniejsze aspekty tych urządzeń i na sam koniec podsumujemy serie HP ProBook w kilku zdaniach. Artykuł nie ma na celu zachęcić lub zniechęcić, a jego celem jest rzetelne przedstawienie faktów o tych laptopach biznesowych.

Seria Probook 400 i seria Probook 600, czym się różnią?

Seria 400

Przedsiębiorstwo HP wypuściło w świat dwie serie ProBooków, które różnią się od siebie w kilku istotnych szczegółach. ProBook 400 występuje w formacie od 13 do 17 cali na rynku. Urządzenie możemy spotkać w wariancie z procesorem Intela lub AMD. Warto wspomnieć też o występowaniu urządzeń z dedykowanymi układami graficznymi. Probook 400 oferuje również ochronę software’ową od producenta. Laptopy z tej serii oferują również matrycę o rozdzielczości HD, panelem IPS z rozdzielczością FULL HD. Nie zabraknie tutaj też ekranu dotykowego, czytnika linii papilarnych, kamerki z czujnikiem, funkcji rozpoznawania twarzy. Wiele z wymienionych tutaj rzeczy również znajdziemy w serii 600, które jest swojego rodzaju rozwinięciem poprzedniej serii.

Seria 600

Probook 600 oferuje swoim użytkownikom to co oferowała seria 400, ale dodaje również kilka rzeczy od siebie. Warto tutaj wspomnieć o pojawieniu się czytnika Smart Card, a procesory Intela w tej serii ProBooków są unowocześnione o platformę vPro. ProBook serii 600 występuje w wersje z obudową aluminiową oraz magnezu. Wersja z procesorem Intela, może się pochwalić obsługą interfejsu Thunderbolt 4 oraz portem USB-C.

Podsumowanie cech wspólnych:

  • Obie wersje są wspierane najnowszymi procesorami od Intela i AMD
  • Rozdzielczość FULL HD
  • Czytnik linii papilarnych
  • Kamerka z czujnikiem ruchu
  • Funkcja rozpoznawania twarzy
  • Możliwość pracy na Windows 11
  • Pakiet ochronny
  • Dostęp w różnych formatach ( od 13 do 17 cali).

Serie 400 i 600 również, co ważne posiadają wytrzymała baterię, oferującą czas pracy nawet do kilkunastu godzin. Sam proces ładowania również odbywa się w krótki czasie. Już w pół godziny, laptop może się naładować do 50%. 

Czy zatem to jest udana seria?

Seria Laptopów HP ProBook, oferuje dość solidną ofertę na tle konkurencji. Urządzenia mogą się pochwalić bogatymi funkcjami oraz solidnymi komponentami, które z pewnością przełożą się na komfort pracy. Laptopy występują w różnych formatach od 13 do 17 cali, co przekłada się również na różne cenny tych produktów. Z uwagi, że miniaturyzacja ma swoje koszty, mniejsze formaty są droższe, ale cenna dalej pozostaje atrakcyjna. Laptopy zostały solidnie wykonane jak na produkty tworzone z myślą o przedsiębiorstwa, czy zwykłą pracę w domu. Mocną stroną tych urządzeń jest procesor, a w zależności od wariantu, mamy do dyspozycji najnowsze dzieła od Intela lub AMD. Mocny procesor to podstawa pracy urządzenia. Można zatem stwierdzić, że seria HP ProBook zasługuje na uwagę i należy jej się miejsce pośród innych producentów laptopów biznesowych.