Komputery od HP

Posted on

Firma HP jest dzisiaj jednym z liderów jeżeli chodzi o produkcję komputera osobistych. W skład produkowanych przez nią produktów wchodzą komputery stacjonarne, laptopy oraz tak zwane komputer All in One, czyli całe komputery zamknięte w obudowie smukłego i eleganckiego monitora. Ta Amerykańska firma jest dzisiaj symbolem komputerów biurowych a stało się to dzięki wysokiej jakości produktom, jakie dostarczała użytkownikom przez długie lata. Dzisiaj chciałbym się pochylić nad sprzętami, jakie produkuje obecnie firma HP.

Komputery HP stacjonarne niby jest to rzecz zwykła i oczywista, ale sztuką jest produkować komputery, które można dostrzec w prawie każdym biurze na całym świecie. Komputery zdobyły tak dużą popularność dzięki świetnej jakości wykonania i przyłożeniu się do dokładności wykonania każdego egzemplarza komputera. Dobrane elementy są idealnie spasowane co czuć odrazu kiedy zaczniemy obcować, z jakim kolwiek komputerem tej firmy. Kolejnym aspektem, który pomógł w zdobywaniu rynku przez firmę jest świetny stosunek jakości wykonania do ceny sprzedawanego produktu. Wiele komputerów znajdujących się na rynku będących na podobnym poziomie jeżeli chodzi o jakość względem urządzeń HP jest znacznie droższa co od razu je wyklucza w wyścigu o klientów.

Komputery HP stacjonarne niby jest to rzecz zwykła i oczywista, ale sztuką jest produkować komputery, które można dostrzec w prawie każdym biurze na całym świecie

Jednak HP to nie tylko komputery stacjonarne, ale też a może przede wszystkim komputery mobilne, czyli laptopy. Dzisiaj wiele osób woli korzystać z komputera mobilnych, zamiast siedzieć ciągle w jednym miejscu będąc przywiązanymi do komputera stacjonarnego. Jeżeli chodzi o same laptopy możemy rozróżnić różne ich rodzaje. Zaczynając od takich o małych gabarytach i niskiej wadze stworzonych do wykorzystania w podstawowych programach biurowych takich jak MS Office i świetnie sprawdzających się w podróży dzięki niskiej wadze oraz niskiemu zużyciu energii elektrycznej pozwalającej tym samym na prace nawet przez 10 godzin bez podpininania do ładowarki. Kolejna kategoria laptopów są tak zwana stacje robocze będące bardziej podobne do komputera stacjonarnego za sprawą zaimplementowanych wewnątrz podzespołów będących żywcem wyciągniętych z mocnego komputera stacjonarnego. Tego typu komputery są przeznaczone do osób pracujących w wymagającym dużej mocy oprogramowaniu profesjonalnym. Laptopy te nie mogą pochwalić się długim czasem pracy na baterii jednak nie to jest najważniejsze w ich przypadku.

Ostatnią kategorią komputerów, którą ma w swojej ofercie firma HP są tak zwane komputery All in One będące defakto monitorami ze wbudowanym wewnątrz komputerem stacjonarnym.